ԱՇԱԿԵՐՏԱԿԱՆ ԽՈՐՀՈՒՐԴ
«Ուսում» դպրոցի Աշակերտական խորհուրդն արդեն հինգերորդ տարին անընդմեջ իր մասնակցությունն ունեցավ Հաշվետու միջոցառմանը։ Այն հիանալի առիթ է նաև աշխորհրդականների համար՝ ամփոփելու անցնող ուսումնական տարվա ընթացքում ձեռք բերված հաջողություններն ու սահմանելու նոր նպատակներ։
«Հաշվետու 2025»-ին աշխորհրդականների մասնակցությունն ամփոփեցին Աշակերտական խորհուրդը 2024-2025 ուսումնական տարվա շրջանավարտներ, 2022-2023 ուսումնական տարում Աշակերտական խորհուրդը ղեկավարած Ստեփան Ստեփանյանը և Աշակերտական խորհրդի երկարամյա փոխնախագահ, 2023 թ․ «Արժանապատիվ ուսումցի» կոչման կրող Աննա Դավթյանը։
Ինչպես իր ելույթում նշեց Ս․ Ստեփանյանը, ի տարբերություն նախորդների՝ Աշակերտական խորհրդի առաջնահերթությունն արտադպրոցական համագործակցությունն էր, ուստի ներդպրոցական նախաձեռնություններում աշխորհրդականները հիմնականում ինքնաբավ էին։ Իսկ Ա․ Դավթյանն էլ հավելեց, որ անցնող ուսումնական տարում կառույցը կարևորել է դպրոցի բոլոր մասնաշենքերում աշխորհրդականների աշխատանքի հավասարությանն ուղղված ջանքերի շարունակական ավելացումը, որն առաջիկա ուսումնական տարում ևս պետք է լինի անհրաժեշտություն։
Միջոցառման այս հատվածում աշխորհրդականներին ցուցաբերած մշտական աջակցության համար «Աշակերտական խորհրդի բարեկամ» վերտառությամբ շնորհակալագրերի արժանացան ութ ուսուցիչներ ինչպես տարրական, այնպես էլ միջին դպրոցից։
Ամփոփելով Աշակերտական խորհրդի մասնակցությունը ավարտական միջոցառմանը՝ Աննա Դավթյանը նշեց, որ օրը խորհրդանշական է, որովհետև ինքն ու Ստեփանը վերջին անգամն են աշակերտի կարգավիճակով կանգնած Հաշվետու միջոցառման բեմում։ «Ու հիմա էլ երազանք է տարիներ հետո վերադառնալ դպրոց ու Հաշվետու միջոցառումների շարքում մի նոր պատմություն կերտել՝ դառնալով Հաշվետու միջոցառումը վարած առաջին վերադարձած շրջանավարտը։ Իսկ երազանքները կատարվելու հատկություն ունեն», - եզրափակեց շրջանավարտը։

For the fifth consecutive year, the Student Council of "Usum" School took part in the "Report 2025" event. This gathering provides an excellent opportunity for council members to summarize the achievements of the past academic year and set new goals for the future.
The Student Council's participation in "Report 2025" was presented by the 2024–2025 graduating members, Stepan Stepanyan—who led the Council during the 2022–2023 academic year—and Anna Davtyan, the Council's long-time vice president and the recipient of the 2023 "Honorable Student" award.
As Stepan Stepanyan mentioned in his speech, unlike previous years, the Council's priority this year was extracurricular collaboration. As a result, student council members were mostly self-sufficient when it came to in-school initiatives. Anna Davtyan added that during the academic year, the Council placed special importance on increasing efforts to ensure equal engagement of council members across all school buildings—an approach that should remain a priority in the coming year as well.
During this segment of the event, eight teachers—from both the elementary and middle schools—were awarded certificates titled "Friend of the Student Council" in appreciation of their continuous support.
Concluding the Student Council's participation in the graduation ceremony, Anna Davtyan remarked that the day was symbolic, as it marked the last time she and Stepan would stand on the Report stage as students. “And now, I dream of coming back years from now to shape a new story as part of the Report events—becoming the first returning graduate to host a Report event. And dreams do have a way of coming true,” she concluded.